پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹

نحوه ثبت نام و برگزاري ۹ نوبت آزمون هاي آزمايشي سنجش (مرحله اي و جامع) سال تحصيلي ۹۳-۹۲

۱۳۹۲/۰۴/۲۵  ۰۸:۴۴

اطلاعيه‌ شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور درباره:

 

نحوه ثبت‌نام و برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي جامع سنجش
مخصوص داوطلبان آزمون سراسري سال 1393 و دانش آموزان سال سوم متوسطه


شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور، به عنوان مجموعه اي كه بصورت تخصصي ارائه دهنده خدمات آموزشي و كمك آموزشي به داوطلبان آزمون سراسري دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي كشور است در سال تحصيلي 93-92 نيز همانند سال هاي گذشته، مجموعه آزمون هاي آزمايشي جامع را براي استفاده دانش آموزان سال چهارم و كليه افرادي كه خود را براي شركت در آزمون سراسري دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي آماده مي نمايند، طرح ريزي نموده است.
ويژگي هاي عمومي آزمون هاي آزمايشي جامع سنجش:
* برخورداري از بالاترين جامعه آماري آزمون هاي آزمايشي در سطح كشور؛
* حضور بهترين و قوي ترين داوطلبان در هر يك از گروه هاي آزمايشي؛
* اعلام نتايج در همان روز برگزاري آزمون و ارائه كارنامه نتايج با اطلاعات جامع و مفيد براي اطلاع داوطلب از وضعيت علمي و مقايسه با ساير داوطلبان؛
* ارائه پاسخ هاي كاملاً تشريحي به داوطلبان؛
* تعيين پايين ترين هزينه ثبت نام براي ايجاد امكان شركت همه اقشار.
ويژگي هاي جديد آزمون هاي آزمايشي جامع سنجش سال تحصيلي 93-92:
در سال تحصيلي جاري علاوه بر خصوصيات و ويژگي هاي منحصر بفرد آزمون هاي آزمايشي جامع، از جمله: برخورداري از بالاترين جامعه آماري، حضور بهترين و برجسته ترين داوطلبان، ارائه سؤالات و پاسخ هاي تشريحي استاندارد و هم وزن آزمون اصلي و ....، براساس دريافت نظرات و ديدگاه هاي دبيران و مشاوران محترم دبيرستان ها و همچنين نظرخواهي از داوطلبان، تغييرات بسيار مفيد و مؤثري در برخي از روندهاي اين آزمون ها داده شده است.

مهم ترين اصلاحات انجام شده عبارتند از:
1) اعلام نتايج آزمون در عصر همان روز برگزاري آزمون:
نتايج آزمون داوطلبان در هر آزمون شامل نمرات دروس امتحاني در همان عصر روز برگزاري آزمون برروي سايت اينترنتي قرار داده مي شود و مراتب از طريق sms به داوطلبان اطلاع رساني مي گردد.                                                                                                                                            
2) افزايش آزمون هاي جامع از 3 نوبت به 4 نوبت:
آزمون هاي آزمايشي جامع به جاي 3 نوبت در 4 نوبت شامل 1 نوبت آزمون جامع پايه و 3 نوبت آزمون  جامع برگزار مي گردد. براساس نظرسنجي به-عمل آمده، درحد فاصل آزمون هاي مرحله اي و جامع، يك نوبت آزمون جامع ويژه منابع درسي سال هاي پايه در فروردين ماه سال 93 در نظر گرفته شده است. گفتني است كه برگزاري چنين آزموني با توجه به نياز اساسي داوطلبان به منظور سنجش ميزان مطالعات خود بويژه در ايام تعطيلات عيد نوروز در برنامه آزمون ها گنجانده شده است كه در نوع خود در سطح كشور براي اولين بار صورت مي پذيرد و قطعاً با استقبال شاياني از سوي دبيرستان ها و داوطلبان مواجه خواهد شد.
3) ارتقاي كيفيت سؤالات:
با توجه به نظرات دريافتي از مدارس و داوطلبان و با بهره گيري از نظرات كادر تخصصي و مشاوران آموزشي، در كيفيت و سطح دشواري سؤالات براساس نياز داوطلبان براي آمادگي هر چه بيشتر تغييرات اساسي داده شده است.
نحوۀ زمانبندي آزمون ها به شرح جدول زير است:

آزمون های جامع   تاریخ برگزاری مهلت ثبت نام
جامع اول
كل پايه
93/1/22
آزمون برگزار گردید.
جامع نوبت دوم
كل مطالب 93/2/12 آزمون برگزار گردید.
جامع نوبت سوم
كل مطالب
93/3/2
آزمون برگزار گردید.
جامع نوبت چهارم
كل مطالب 93/3/23 مهلت ثبت نام به پایان رسید.

  چگونگي ثبت نام و برگزاري آزمون هاي آزمايشي جامع
الف- نحوه برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي جامع:
شركت تعاوني خدمات آموزشي، 4 نوبت آزمون آزمايشي جامع را تا قبل از برگزاري آزمون سراسري سال 1393 برگزار مي نمايد. پس از برگزاري هر يك از آزمون‌هاي جامع، كارنامه‌اي با اطلاعات بسيار مفيد و ارزنده در اختيار داوطلبان قرار مي‌گيرد تا داوطلبان بر اساس اطلاعات مندرج در اين كارنامه‌‌ها از ميزان آمادگي خود براي شركت در‌ آزمون سراسري مطلع شوند و نسبت به رفع نقاط ضعف خود تا قبل از برگزاري آزمون مرحله بعد و در نهايت آزمون سراسري اقدام نمايند. كارنامه داوطلبان عصر همان روز برگزاري آزمون از طريق سايت اينترنتي شركت به نشاني www.sanjeshserv.ir منتشر مي گردد.
    توضيح اين نكته ضروري است كه با توجه به تعداد كثير شركت‌كنندگان در آزمون‌هاي جامع، رتبه‌هاي اكتسابي داوطلبان معيار معتبري براي داوطلبان خواهد بود تا موقعيت علمي خود را در مقايسه با رقباي خود در يك جامعه آماري وسيع مورد ارزيابي قرار دهند.
ب- شرايط شركت‌كنندگان:
1-    دانش‌آموزان سال چهارم متوسطه (پيش‌دانشگاهي).
2-    فارغ‌التحصيلان دوره يكساله پيش دانشگاهي نظام جديد آموزش متوسطه.
3-    دانش‌آموزان و فارغ‌التحصيلان سال سوم نظام جديد آموزش متوسطه.
4-    فارغ‌التحصيلان ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه.
5-    ساير افرادي كه قصد شركت درآزمون‌ سراسري سال 1393 را دارند.
نكات مهم:
1-    سؤالات آزمون‌هاي جامع فقط از منابع اعلام شده سازمان سنجش‌ آموزش كشور و از منابع درسي نظام جديد آموزش متوسطه خواهد بود و ضرورت دارد داوطلبان نظام قديم آموزش متوسطه نيز منابع اعلام شده را مطالعه و در اين آزمون‌ها شركت نمايند.
2-    در آزمون‌هاي آزمايشي جامع براي دانش‌آموزان سال سوم سؤالات به صورت جداگانه تهيه شده و در اختيارشان قرار مي‌گيرد و بعد از برگزاري آزمون نيز رتبه‌بندي اين دسته از داوطلبان در كارنامه نتايج، در مقايسه با دانش‌آموزان سال سوم انجام مي‌پذيرد.
ج- زمان و نحوه توزيع اينترنتي كارت ورود به جلسه آزمون‌هاي جامع سنجش:
كارت ورود به جلسه آزمون هاي آزمايشي جامع سنجش براي كليه داوطلبان سراسر كشور از روز سه شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طريق سايت اينترنتي شركت تعاوني خدمات آموزشي به نشاني www.sanjeshserv.ir توزيع مي گردد و داوطلبان مي بايست با مراجعه به سايت اينترنتي فوق الذكر نسبت به پرينت كارت ورود به جلسه خود اقدام نمايند.
د- جدول شهريه آزمون هاي آزمايشي جامع سنجش:

مراحـــل مبالغ (ريال)
 
1 نوبت آزمــــــون جامع
150,000

هـ - نحوه ثبت‌نام:
1-    پرداخت اينترنتي: داوطلبان علاقمند به شركت در آزمون‌هاي آزمايشي جامع در سراسركشور مي توانند با استفاده از كارت‌هاي بانكي عضو  شبكه شتاب و مراجعه به سايت شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjeshserv.ir نسبت به ثبت نام اقدام و كد رهگيري دريافت نمايند.
لازم به ذكر است كه خريد اينترنتي كارت اعتباري ثبت نام نشان دهنده ثبت نام نهايي داوطلب نبوده و داوطلب مي بايست بعد از خريد كارت اعتباري (دريافت شماره پرونده و شماره رمز) به لينك ثبت نام مراجعه نموده و  ثبت نام خود را نهايي و شماره پرونده و كدرهگيري دريافت نمايد.
2-    ثبت نام گروهي از طريق مدارس: دبيرستان‌هايي كه مايل هستند براي سهولت ثبت‌نام بصورت يكجا از دانش آموزان خود ثبت‌نام به عمل آورند، مي‌توانند با شماره تلفن‌هاي 88844791 الي 88844793 و يا دورنگار 88140041 تماس حاصل نموده تا اقدام لازم در اين زمينه بعمل آيد.
3-    ثبت نام حضوري: داوطلبان مي توانند مستقيماً با مراجعه حضوري به دفتر شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: تهران، خيابان مطهري، خيابان مفتح شمالي (نرسيده به ميدان هفت تير)، خيابان نوري اسفندياري، پلاك 50، طبقه زير همكف، تلفن :88321455 نسبت به ثبت  نام در اين آزمون  ها اقدام نمايند.
نكته مهم:
 وجه پرداخت شده بابت ثبت نام به هيچ عنوان قابل استرداد نمي باشد؛ لذا داوطلبان در اين خصوص دقت لازم را به عمل آورند.
    داوطلبان براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانند با خط ويژه 42966-021 (صداي داوطلب) تماس حاصل نمايند


راهنماي نحوه ثبت نام  اينترنتي آزمون هاي آزمايشي جامع سنجش
داوطلبان پس از مراجعه به سايت اينترنتي شركت  تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjeshserv.ir و خريداري كارت  اعتباري به تعداد مراحل مورد نظر خود، بر اساس توضيحات ذيل مي بايست براي ثبت نام اقدام نمايند.
1-    داوطلب بايد شماره پرونده و رمز را وارد نموده و سپس عبارت امنيتي را كه در قسمت انتهاي صفحه نمايش داده شده با دقت وارد نموده و تأييد نمايد تا به مرحله بعدي وارد شود.
2-    در اين مرحله (گام) بايد داوطلب اطلاعات خواسته شده را وارد نموده و تأييد نمايد تا به مرحله بعدي(گام) وارد شود.
3-    در اين مرحله (گام) داوطلب مي بايست صحت اطلاعات وارد شده را تأييد نمايد.
4-    پس از تأييد نهايي و ذخيره اطلاعات، يك شماره پرونده و كد رهگيري به داوطلب نمايش داده مي شود كه اين كد رهگيري و شماره پرونده را داوطلب مي بايست پرينت نموده و تا پايان آزمون ها نزد خود نگهداري نمايد.


شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.