شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

سخني پيرامون آزمون‌هاي آزمايشي تابستانه

۱۳۹۸/۰۴/۰۱  ۱۱:۰۷

سخني پيرامون آزمون‌هاي آزمايشي تابستانه:

به ياري خدا و براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده، آزمون‌هاي آزمايشي سنجش تابستانه با رويكرد توجه به وجود برنامۀ آموزشي منظم و كاربردي در سه پايه پيش‌دانشگاهي، دوازدهم و يازدهم با نگاه حداكثري داوطلبان در سال تحصيلي 99-1398 برگزار خواهد شد.

هدف از آزمون‌هاي تابستانه مرور و محك زدن كليه دروس پايه دهم براي داوطلبان پايه‌هاي تحصيلي يازدهم و دوازدهم، همچنين دروس پايه‌هاي اول، دوم و سوم آموزش متوسطه براي داوطلبان پيش دانشگاهي مي‌باشد.

با توجه به اهميت دروس پايۀ دهم در ارتباط با مفاهيم مطرح شده در كتب درسي يازدهم و دوازدهم و با هدف ايجاد درك مناسب در پيوستگي مطالب هر سه پايه، آزمون‌هاي تابستانه با رويكردي منطبق بر اصول صحيح برنامه‌ريزي درسي و با توجه به نياز داوطلبان كنكور سراسري به كسب تسلط عميق بر مفاهيم اساسي در شروع سال تحصيلي دوازدهم، صرفاً به مرور و تمركز بر مطالب درسي پايۀ دهم مي‌پردازد.

شايان ذكر است كه براساس بررسي‌هاي صورت گرفته و همچنين استفاده از نظرات مشاوران محترم دبيرستان‌ها و مراكز آموزشي، فراگيري كامل پايه دهم در تابستان باعث عملكرد بهتر دانش‌آموزان و داوطلبان در دوران مطالعه و تثبيت دروس پايه‌هاي يازدهم و دوازدهم خواهد شد.

گفتني است در ادامة روند برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي سنجش، سياست برنامه‌ريزي آزمون‌هاي مرحله‌اي نيز بر اساس مطالعۀ همزمان كليه مقاطع با نگاه به مرور پايه دهم و تمركز بر پايه‌هاي يازدهم و دوازدهم شكل گرفته است.

شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور

بودجه‌بندي آزمون‌هاي تابستانه

 

برای مشاهده و دریافت فایل PDF اطلاعیه اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.