شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

اطلاعيه ثبت‌نام آزمون‌هاي آزمايشي سنجشِ دوازدهم (سال تحصيلي ۹۹-۹۸)

۱۳۹۸/۰۴/۰۱  ۱۱:۲۷
 
  آزمون‌هاي آزمايشي جامع سنجشِ دوازدهم

  ويژه دانش آموزان پايه دوازدهم

 
با حمد و سپاس به درگاه خداوند متعال، بدين‌وسيله به اطلاع دانش‌آموزان عزيز پايه دوازدهم مي‌رساند كه آزمون‌هاي آزمايشي جامع سنجشِ دوازدهم سال تحصيلي 99-1398 از سوی شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور به‌منظور:
(1) آشنائي داوطلبان با شيوه برگزاري كنكور سراسري دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي سال 1399،(2) ارزيابي معلومات مكتسبه داوطلبان در زمينه دروس عمومي و اختصاصي در مقاطع زماني مختلف،(3) تعيين و تشخيص ميزان پيشرفت تحصيلي داوطلب در زمينه دروس عمومي و اختصاصي،(4) فراهم آوردن زمينه‌هاي لازم به منظور مقايسه نمرات مكتسبه در زمينه دروس عمومي و اختصاصي هر داوطلب با داوطلبان شهرستان و استان محل تحصيل و هم چنين داوطلبان سراسر كشور،(5) آشنائي و آماده سازي داوطلب براي حضور در جلسات آزمون و كاهش اضطراب حضور در جلسۀ برگزاري آزمون سراسري سال 1399 و...،(6) كمك به واحدهاي آموزشي با توجه به نتيجه آزمون، برگزار مي‌گردد.
از مزيت‌هاي «آزمون‌هاي آزمايشي جامع سنجشِ دوازدهم»، مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:
* آشنايي كامل با شيوه درست مطالعه كتاب‌هاي درسي؛
* عميق‌تر شدن نگاه داوطلب به مطالب كتاب‌هاي درسي هر پايه؛
* آشنايي با پرسش‌هاي چهارگزينه‌اي استاندارد و مفهومي در هر درس؛
* دريافت ارتباط موجود ميان مطالب هر درس در پايه‌هاي مختلف؛
* ممارست و تمرين در مديريت زمان؛
* شبيه‌سازي فضاي كنكور سراسري و آشنايي داوطلب با اين فضا؛
* كاهش تدريجي استرس و هيجانات ناشي از آزمون؛
* آگاهي داوطلب از نقاط ضعف خود در هر درس، در طول سال تحصيلي؛
نحوه‌ي زمانبندي آزمون‌ها به شرح جدول زير است: 
 
 آزمون‌هاي آزمايشي
مهلت
ثبت‌نام اينترنتي
تاريخ و روز 
توزيع كارت اينترنتي
تاريخ
برگزاري آزمون

جــامع نوبت اول

(پايه)

برگزار گردید.
روز سه‌شنبه مورخ 99/01/26  روز جمعه مورخ 99/01/29
جــامع نوبت دوم
برگزار گردید.
 روز سه‌شنبه مورخ 99/02/16  روز جمعه مورخ 99/02/19
جــامع نوبت سوم
برگزار گردید.
 روز سه‌شنبه مورخ 99/03/06  روز جمعه مورخ 99/03/09
جــامع نوبت چهارم
تا روز سه‌­شنبه مورخ
99/04/03
 روز سه‌شنبه مورخ 99/04/17  روز جمعه مورخ 99/04/20

چگونگي ثبت‌نام و برگزاري آزمون‌هاي آزمايشي جامع سنجشِ دوازدهم

از ابتداي سال 1399 و تا قبل از برگزاري آزمون سراسري سال 1399، چهار نوبت آزمون آزمايشي جامع با فاصله‌هاي زماني هدفمند و خصوصيات و ويژگي‌هاي منحصر به فرد و مكمل يكديگر برگزار مي‌شود.

 
زمان و نحوه توزيع اينترنتي كارت ورود به جلسه و كارنامه آزمون‌هاي آزمايشي جامع سنجش:
كارت ورود به جلسه آزمون‌هاي آزمايشي جامع سنجش براي كليه داوطلبان سراسر كشور از روز سه‌شنبه قبل از هر آزمون منحصراً از طريق سايت اينترنتي شركت تعاوني خدمات آموزشي به نشاني: www.sanjeshserv.ir توزيع مي‌گردد و داوطلبان با مراجعه به سايت اينترنتي فوق الذكر نسبت به پرينت كارت ورود به جلسه خود اقدام مي‌نمايند.
 
كارنامه نتايج هر نوبت از آزمون‌هاي آزمايشي جامع سنجش در بعدازظهر همان روز برگزاري هر آزمون از طريق سايت اينترنتي شركت به نشاني www.sanjeshserv.ir منتشر مي‌گردد. ضمناً به اطلاع دانش‌آموزان مي‌رساند كه محاسبه نمره كل آزمون‌هاي آزمايشي براساس آخرين مصوبات و ضوابط سازمان سنجش آموزش كشور عمل خواهد شد. همچنين نمره آزمون دروس عمومي و اختصاصي همانند آزمون سراسري و براساس نمره آزمون عمومي (با توجه به ضرايب) به علاوه سه برابر نمره آزمون اختصاصي (با توجه به ضرايب) تقسيم بر مجموع كل ضرايب محاسبه مي‌شود.
 
جدول شهریه آزمون‌ آزمايشي جامع سنجشِ دوازدهم (به ریال):
مراحل
وجه ثبت‌نام
تخفيف ثبت‌نام يكجا
مبلغ قابل پرداخت
بعد از اعمال تخفيف
آزمون جامع
1 نوبت آزمون جامع
500,000
ــــ
500,000
 
نحوه ثبت‌نام

پرداخت اينترنتي: داوطلبان علاقه‌مند به شركت در آزمون‌هاي آزمايشي جامع سنجش در سراسركشور مي‌توانند با استفاده از كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب و مراجعه به سايت شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjeshserv.ir نسبت به ثبت‌نام در این آزمون‌ها اقدام و كد رهگيري دريافت نمايند.

لازم به ذكر است كه خريد اينترنتي كارت اعتباري ثبت‌نام، نشان دهنده ثبت‌نام نهايي داوطلب نبوده و لازم است که متقاضیان، بعد از خريد كارت اعتباري (دريافت شماره پرونده و شماره رمز)، به لينك ثبت‌نام مراجعه نموده و ثبت‌نام خود را نهايي و شماره پرونده و كدپي‌گيري 16 رقمي دريافت نمايد.
 
داوطلبان گرامي پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت‌نام، در صورت داشتن هر گونه سؤال در خصوص شرايط و ضوابط ثبت‌نام، مي‌توانند با خط ويژه 42966-021 (صداي داوطلب) تماس حاصل نمايند. ساعات تماس: صبح 8:30 الي 12:30 و عصر 13:30 الي 16:00
 
ثبت‌نام گروهي از طريق مدارس: دبيرستان‌هايي كه مايل هستند براي سهولت ثبت‌نام به صورت يكجا از دانش آموزان خود ثبت‌نام به عمل آورند بعد از مطالعه دقيق دستورالعمل ثبت‌نام دبيرستان‌ها و مراكز آموزشي همكار، درصورت داشتن هرگونه سؤال، مي‌توانند در ساعات: صبح8:30  الي 12:30و عصر 13:30 الي 16:00  با شماره تلفن‌هاي 88844791 الي 88844793 تماس حاصل نمايند.
 
نكته مهم:
وجوهي كه به اشتباه به حساب اين شركت واريز مي‌گردد، منحصراً پس از طي مراحل اداري مربوطه قابل استرداد است؛ لذا داوطلبان در هنگام ثبت‌نام اينترنتي و انتخاب تعداد آزمون‌ها دقت لازم را به‌عمل آورند.
ثبت‌نام حضوري: ثبت‌نــام بــــراي كليـــه داوطلبــــان سراسر كشور، از طريق سايت اينتـــرنتي به نشاني: www.sanjeshserv.ir امکان‌پذیر است و همچنين داوطلبان، مراكز آموزشي و دبيرستان‌هاي متقاضي آزمون‌هاي آزمايشي سنجش مي‌توانند در صورت تمايل با مراجعه حضوري به دفتر مركزي شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: تهران، پل كريم‌خان زند، خيابان ميرزاي شيرازي، خيابان  شهيد نژادكي، روبروي كلانتري 105 سنايي، پلاك 30، تلفن: 88321455 نسبت به ثبت‌نام در اين آزمون‌ها در ساعات اداري اقدام نمايند.
 
راهنماي نحوه ثبت‌نام  اينترنتي آزمون‌هاي آزمایشی جامع سنجش
مراحل ثبت‌نام:
گام اول: خرید کارت اعتباری ثبت‌نام: پرداخت مبلغ ثبت‌نام و دريافت شماره پرونده و رمز عبور (پرداخت از طريق كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب و به صورت اينترنتي است).
گام دوم: تكميل فرم ثبت‌نام (در سايت ارايه شده است: لينك ثبت‌نام آزمون‌هاي آزمايشي سنجش ثبت‌نام جديد).
گام سوم: دريافت كد پي‌گيري 16 رقمي ثبت نام.
 شركت تعاوني خدمات آموزشي كاركنان سازمان سنجش آموزش كشور 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.